Bir Online Giyim Mağazası Nasıl Açılır?

Bir çevrimiçi giyim mağazası kurarken, satmak için mükemmel ürünler tedarik etmek veya üretmek kolay değildir. Bununla birlikte, iyi düşünülmüş bir çevrimiçi mağaza olmadan ürünlerinizi hedef kitlenize etkili bir şekilde satamazsınız. Aşağıda, bir çevrimiçi mağaza başlatmak üzere olan herkes için 10 önemli konu ana hatlarıyla verilmiştir.

PLANLAMA VE STRATEJİ

1. Müşteriler: Trafiğiniz nereden gelecek? Yeni girişimciler tarafından yapılan en büyük hatalardan biri, hedef kitlenin tespit edilememesidir. Belirlendikten sonra, hedef pazarınız çevrimiçi mağazanız taşınırken yaptığınız her hareketi etkileyecektir.

2. Farklılaşma: Hedef kitleyi belirledikten sonra, şunu göz önünde bulundurun: bu kitle neden benden sipariş alıyor? Çevrimiçi giyim ve moda endüstrileri özellikle rekabetçidir. Başka bir katılımcıya yer yoktur, ancak tüm yeni çevrimiçi moda mağazalarının karşılaştırmalı bir avantaj oluşturması gerekir.

3. nakliye: müşteriler çoğunlukla ücretsiz kargo istiyorum. Ücretsiz ya da düşük maliyetli seçenekler sunmayan markalar, alışveriş sepetinden ayrılma riskini taşır. Ayrıca mağaza iade politikanızın ne olacağını belirlemek isteyeceksiniz; Birçok üst moda mağazası çevrimiçi olarak ücretsiz iade olanağı sunar. İdeal olarak, nakliye ve iade maliyetlerini hesaplamanız ve ardından bu fiyatı marjınıza eklemeniz gerekir.

4. Sistemin işlevselliği: Mağazanız için ihtiyaç duyacağınız özel platformları ve geliştirme yardımcılarını düşünmeden önce günlük olarak kullanmanız gereken prosedürleri göz önünde bulundurmalısınız. Mevcut planlama zamanları, gelecekteki büyük işlem günlerinden sizi kurtarabilir. Örneğin, siparişlerinizi müşteriye nasıl veriyorsunuz?

5. Kampanyalar ve Promosyonlar: Satış döngünüzün düşük noktalarında talep yaratmayı nasıl planlıyorsunuz? Geliri düzeltmek için bir abonelik planınız var mı? Yapmayı planladığınız indirim türleri ve özel ürünler, e-Ticaret platformunun karmaşıklığını ve ihtiyacınız olan gelişimi etkileyecektir.

WEB SİTESİNİ AÇMAK

6. e-Ticaret Platformu: E-ticaret için yeni olan küçük işletmeler genellikle kullanıma hazır yazılımı tercih eder, ancak bu yazılımın işlevselliği çok düşüktür. Mağazanız büyüdükçe, ürün ve müşteri sayısı arttıkça, bu hazır yazılım ihtiyaçlarınızı karşılayamaz. Bu işi profesyonelce yapmayı düşünüyorsanız, WooCommerce gibi profesyonel bir e-ticaret platformu öneriyoruz.

7. Mobil tasarım: Bu yılın sonunda, dünya nüfusunun dörtte birinden fazlası bir akıllı telefon (eMarketer) kullanacaktır. Tüm çevrimiçi perakende trafiğinin neredeyse yarısı artık mobil cihazlardan (IBM) geliyor. Açıkçası, mobil cihazlar için çevrimiçi moda mağazanızın optimizasyonu inanılmaz derecede önemlidir. En azından duyarlı bir web sitesi oluşturmayı planlamalısın. Büyüdükçe, yerel bir mobil uygulama geliştirmeyi düşünebilirsiniz.

8. Ürün Fotoğrafçılığı: Bir çevrimiçi moda markası oluşturmanın en sık unutulan yönlerinden biri ürün fotoğrafçılığıdır. Çoğu müşteri, ürünlerinin çevrimiçi ortamda nasıl sergilendiğini göstermekten fazlasını yapmaz. Ancak, ürünlerin satışını arttırmak için farklı açılardan çekilmiş ürün fotoğrafları çok önemlidir. Unutmayın ki, müşterilerinizin çoğunluğu ürün fotoğraflarınıza bakarak sipariş vermek isteyip istemediğinizi kararlaştıracaktır.

9. Metin Yazarlığı: Birçok girişimci, web sitelerinin planlama ve web sitesi geliştirme aşamalarını gözden geçirir ve ardından içerik oluşturma işlemini kolaylaştırır. Web sitesi içeriği, web sitenizin en önemli kısımlarından biridir. Web sitenize başlamadan önce, bu içeriğin geliştirilmesi için zaman ayırmayı planlayın. Girdiğiniz içerik, markanızın ve ürünlerinizin daha geniş kitlelere ulaşmasını ve böylece satışlarınızı artırmasını sağlayacaktır.

10. A / B Testi: En iyi e-ticaret mağazaları web sitelerini yenilemeyi asla bırakmaz. Yeni web sitenizin kimsenin web sitesine yerleştirilmesi için ayrılmadığından emin olmanın hızlı ve kolay bir yolu, Optimizely gibi bir A / B test aracı kullanmaktır. Optimizely ile, web sitenizin farklı yapılandırmalarını farklı kullanıcılara gösterebilir ve hangisinin daha yüksek bir dönüşüm oranına sahip olduğunu ölçebilirsiniz.

İnternet Sistemi Yazılım ve Mühendislik Firması olarak; Web Tasarım ve Yazılım Geliştirme, E Ticaret, Google Reklamları, Sosyal Medya Reklamları alanlarında uzman mühendis kadrosuyla uzun yıllardır danışmanlık hizmetleri vermekteyiz. İnternet Sisteminizi Biz Kuruyoruz Siz Kazanıyorsunuz. Yapmanız gereken tek şey şimdi bizimle iletişime geçmek.

SOSYAL MEDYA

BİZE YAZIN

BİZE ULAŞIN