Mobil Uyumlu Web Sitesi Çok Önemli

Mobil Uyumlu Web Sitesi Ne Demektir?

Mobil uyumlu bir site, her boyutun tasarım ve içeriğinin cihaza göre özel olarak oluşturulduğu bir web sitesidir. Başka bir deyişle, web siteniz cep telefonunuzdaki telefonunuzun boyutuna, tabletinizdeki tabletinizin boyutuna, masaüstünüzdeki ekranınızın boyutuna ve içeriğinizin düzgün ve okunabilir hale geldiğine göre şekillenir. Ziyaretçileriniz sitenizin uygun şekilde harekete geçmek istediği mesajı kolayca anlayacaklardır.

Bugün internete bağlı cihazların çoğu, cep telefonları gibi mobil cihazlardır. Kullanıcılar, zamanlarının çoğunu internette cep telefonları veya tabletler gibi cihazlarla geçirirler. Kullanıcılar çoğunlukla mobil cihazları üzerinden Facebook, Instagram gibi sosyal ağlarda oturum açarlar.

Markanızın veya işletmenizin İnternette reklamını yapıyorsanız ve reklamınız Facebook gibi sosyal ağlarda yayınlanıyorsa, sitenize gelen ziyaretçilerin çoğunluğu mobil cihazlardan gelir. Dolayısıyla sitenizin mobil uyumlu olmasının önemi daha da önem kazanıyor. Siteniz mobil uyumlu değilse, masaüstü cihazlarda göründüğü gibi mobil cihazlarda da görünür, bu nedenle muhtemelen mesajınızı ziyaretçilerinize iletemezsiniz. Çünkü hiç kimse küçük boyutlu bir yazı okumak veya küçük resimlerinize bakmak istemeyecek ve sitenize fazla zaman harcamadan çıkacak ve reklam harcamalarınız boşa gidecektir.

Google, Mobil Kullanılabilirliği Mobil Arama Sonuçlarında Sıralama Faktörü Olarak Kullanma

Dünyanın en büyük arama motoru Google, artık mobil uyumlu siteleri mobil sonuçlara uygun olmayan sitelerden daha arama sonuçlarında daha belirgin hale getirmeye başladı. Web siteniz arama sonuçlarının önünde ise, sitenizin değerini artıran bir gelişmedir. Web sitenize ne kadar fazla trafik alıyorsanız, markanızı veya ürünlerinizi o kadar fazla tanıtabilirsiniz.

Mobil bir web sitesini nasıl edinebilirim?

Aslında, bu sorunun cevabı çok basittir. Yapmanız gereken tek şey, profesyonel kadrosu ve en güncel yazılım ve tasarım altyapısı ile size en iyi hizmeti sağlayacak olan Internetsan’a ulaşmak. Uzman kadromuz en kısa sürede size en iyi hizmeti sunacaktır.

İnternet Sistemi Yazılım ve Mühendislik Firması olarak; Web Tasarım ve Yazılım Geliştirme, E Ticaret, Google Reklamları, Sosyal Medya Reklamları alanlarında uzman mühendis kadrosuyla uzun yıllardır danışmanlık hizmetleri vermekteyiz. İnternet Sisteminizi Biz Kuruyoruz Siz Kazanıyorsunuz. Yapmanız gereken tek şey şimdi bizimle iletişime geçmek.

SOSYAL MEDYA

BİZE YAZIN

BİZE ULAŞIN